“Cезонна міграція” забудовників у #бізнес_класс

  • Дата
  • Категорії
    тренди

Недавні дослідження пропозицій первинної житлової нерухомості міста Києва, реалізовані у вересні 2019 року агенцією маркетингових комунікацій Brain Tank, продемонстрували цікаву тенденцію підвищення забудовниками статусу позиціонування своїх об'єктів.

Так, бізнес-клас уже «з'їдає» близько ⅖ від всіх пропонованих до покупки об'єктів, тоді як в економ-класі — символі доступності та фундаменті зростаючої економіки — виявилася лише кожна 10-а пропозиція.

У порівнянні з попереднім роком, пропозицій в бізнес-сегменті стало артикулюватися більше, тоді як в економному житлі — менше. Є всі підстави вважати, що така динаміка буде спостерігатися і далі (якщо, звичайно ж, нічого такого не трапиться). Це може бути пов'язано, в тому числі, і з підвищенням досвіду забудовників, які ставлять перед собою нові амбітні (можна сміливо читати — більш маржинальні) цілі.

Довідка про дослідження.

Дослідження було реалізовано агентством маркетингових комунікацій Brain Tank за такою брудфорсовою методологією.

Джерелом даних про об'єкти є лістинг житлових комплексів у Києві, агрегований з маркетплейсів, дощок оголошень і даних панелей рекламодавців. По кожному з об'єктів була проведена телефонна опитувальна бесіда з представниками заявлених офісів продажів від імені потенційного покупця.

Зміст діалогів згодом було розшифровано, класифіковано та нормалізовано в рахункових моделях, на підставі яких було побудовано розподіл, який демонструє актуальні тренди ринку нерухомості Києва.

З огляду на ресурсоємності верифікації актуальних даних від забудовників можна сміливо стверджувати, що на поточний момент це найточніша картина пропозицій ринку, якій немає аналогів.

Команда