VR-візуалізація музейної спадщини Києва

Наша команда Brain Tank за замовленням FreeGen Group в рамках спецпроєкту по оцифровізації музейної спадщини м. Києва разом з Київ Цифровий “оживили” багатолітню українську історію у відео, піднявши вгору її важливі елементи доби ХХ ст. І все це —  для туристично-культурного хаба м. Києва. Розповідаємо про деталі.

Що ж, ми стали частиною масштабного спецпроєкту “Віртуалізація музейного надбання та туристично-культурної спадщини міста Києва”, ціль якого була сформована наступним чином: популяризація та збереження української культури шляхом оцифровізації за прикладом світових кейсів із 3D моделінгу, AR та VR цифровізації.

Отож, переходимо до суті. Ми були відповідальні за створення відеороликів для шести музеїв Києва. 

Проте особливу увагу пропонуємо звернути на роботу саме для Історико-меморіального музею Михайла Грушевського, адже ця частина, на нашу думку, є найбільш цікавою з точки зору її наповнення, бо ховає у собі багато глибокозанурених каменів, які потребують освітлення через свою складність.

Контент, з яким працювала наша команда, був наданий FreeGen Group у повному обсязі — велика кількість оцифрованих матеріалів, що пов’язані з музеєм, модель пана Михайла, а також аудіогід. Завданням Brain Tank стало створення якісного відео у VR з великою кількістю важливих деталей

В чому значуща важливість цієї частини проєкту? Вона присвячена одному з найвпливовіших політиків ХХ ст, що вже тоді відстоював право на суверенність та незалежність майбутньої держави — Михайлу Грушевському, який став очільником першого представницького органу — УЦР, що своєю діяльністю поклала початок становлення України. Тому візуалізувати у VR місце його духовної творчої діяльності — було нашим головним завданням.

Технічні можливості та процес

Проте, ось яка незадача. Для того, щоб показати вам робочий кабінет українського історика, логічно, що ми мали продемонструвати вхід в основну будівлю — флігель, а його ж то не було, тому нашою принциповою ініціативою стало його створення з самого нуля. Зібравши по цеглинках всю архітектурну споруду, ми відобразили короткий екскурс з плавним переходом, де із двору ми потрапляємо до самого кабінету історика.

Що цікавого? Із всіх матеріалів, які були у нашому розпорядженні для подальшого 3D відтворення — було тільки два зображення цієї споруди, що збереглися в єдиному екземплярі ще з минулого століття. Однак за основу ми обрали фото кращої якості, якщо так можна сказати. Ця робота виявилась дуже кропіткою, можливо навіть і викликом, якому ми поглянули прямо у вічі — як результат, ми встояли з гідністю, реалізувавши свій задум. 

Зараз флігель виглядає абсолютно інакшим чином, не таким як за часів Грушевського, тому особливу увагу у своєму відтворенні, ми сконцентрували на тому, щоб наблизити вигляд будівлі до оригіналу.

Після короткого екскурсу старою вулицею Києва, ми одразу потрапляємо місце, що свого часу стало центром зародження нової історичної літератури. 

Кабінет історика по праву можна вважати його храмом писемності. В ньому він власне і проводив більшість свого часу, пишучи працю усього свого життя — “Історію України-Руси”, яка стала епохальною пам’яткою писемної культури, що насправді справила свій вагомий вплив на подальший розвиток української історіографії новітнього часу.

Чому подібна робота є важливою? 

Всі ми розуміємо, що українська культура переживає не найкращі часи — музейні експонати, що заховані від людських очей під грифом “цілком таємно”, рятують свою цілісність саме таким чином; іншу частину музеїв просто зачинили для відвідування подалі від гріха. 

Очевидним стало те, що за свою спадщину треба боротися — берегти, цінувати, а десь і створювати можливі альтернативи для її популяризації. Ось ми і раді докласти свою руку у тій справі - проєкті, що намагається зберегти автентичність нашої культури будь-якими способами. Ба більше, не тільки зберегти історію, а й правильно її донести наступним поколінням. 

Тому хутчіш же пірнайте в часи епохальної діяльності Михайла Грушевського у VR!

Висновок

Ми висловлюємо глибоку подяку нашому партнеру FreeGen Group та особисто Дмитру Матяшу за надані візуальні робочі матеріали, а також команді проєкту Київ Цифровий за можливість бути частиною тенденції, що бореться за популяризацію та збереження української культури з її автентичністю.

Ми на Behance

Команда проекту

  • Андрій ФранчукКеруючий партнер, креативний директор групиBrain Tank
  • Валерія КичкоПроджект МенеджеркаBrain Tank
  • Валерія КолосоваДизайнеркаBrain Tank
  • Антон ПобережнийHead of Brain Post Brain Tank
  • Влад ЗахаровМоушен ДизайнерBrain Tank
  • Юлія КостикМоушен ДизайнеркаBrain Tank
  • Антон БабійДизайнер презентаційBrain Tank

Як працює Brain Tank

Аутсорсинг операційного маркетингу “під ключ”

Brain Tank знається на щоденному обслуговуванні середніх та довгих циклів маркетингу успішних компаній

Створення брендів та їх стратегічний маркетинг

Комплексний підхід до комунікацій на рівні бренду

Креатив і втілення

Реалізація окремих рекламних кампаній

Команда