Як українці топлять мАскву в смартфоні

Ми вже розповідали вам про те, що створили власне патріотичне шоу “Отріцатєльное всплитіє”. Подробиці проєкту можна подивитись ось тут.

А сьогодні поговоримо про те, як елементом нашої музейної експозиції стала  інстаграмна маска. Що ж, які часи, такі й музеї. AR-технології сьогодні є рівноправним елементом сучасної історії та інформаційної боротьби з російською пропагандою.

Мало хто знає, що крейсер “мАсква” отримав статус об’єкта підводної культурної спадщини України, одержавши свій 2064-ий номер в реєстрі. 

І важливість музеєфікації полягає у збереженні автентичного вигляду пам’ятки архітектури, сукупність яких збагачує національний фонд культурної спадщини нашої країни.

Формат сучасних музеїв змінюється, що є цілком логічно, адже ніякий розвиток не стоїть на місці. Він впроваджується в усі сфери людського життя. 

Віртуальна реальність, інтерактивні експозиції, різного роду симулятори — це складові елементи не музею “майбутнього”, а того, що існує вже зараз.

Україна теж не стоїть на місці. Її розвиток в технологіях різного роду лише набирає обертів, тим самим привертаючи увагу всієї світової громадськості до подій війни не лише страшними заголовками.

Яскравим прикладом AR-технології, рівноправної частини нашої музейної експозиції “Отріцатєльноє всплитіє”, є Instagram-маска, розроблена Ганною Норовою. Її функція — залучати кожного охочого до ключового процесу — затоплення крейсера. 

Дивіться, як це працює:

“Для мене важливо брати участь в різних українських ініціативах, які так чи інакше сприяють наближенню перемоги нашої країни. Коли мені надійшла пропозиція створити маску, аби підтримати проєкт “Отріцатєльноє всплитіє”, — я ні секунди не вагалась. Адже як круто бути частиною великої роботи, яка може позитивно та правильно вплинути на свідомість людей! Мало того, що проєкт має глибоку мету, так він до того ж і супер прогресивний, що теж дуже важливо. Бо так ми показуємо українцям і світу, що йдемо в ногу з часом” — Ганна Норова, AR creator.

Проєкт Отріцатєльноє всплитіє створено за підтримки ГО “ДНА” для Центрального військово-морського музею України. Команда проєкту також висловлює подяку FFFace.me та особисто Дмитру Корнілову за консультаційні супроводи. 

Команда