Айдентика для девелопера під час війни. Навіщо?

  • Дата
  • Категорії

Під час повномасштабної війни в Україні багато девелоперів обрали позицію утриматись від активних інвестицій у маркетинг та рекламні кампанії. Добре це чи погано — справа кожного. Однак це гостра тема, яка має всі свої «за» та «проти». І так, в українському девелопменті зараз є компанії, які думають у перспективі.

Ринок на паузі — тема, яку обговорюють не лише у кулуарах українського девелопменту, а й досить відкрито на інформаційному полі. «Війна, відсутність економічного мотиву, все пропало» — приблизно так мислить сьогодні більшість девелоперів. І вибирають поки що не вкладати у маркетинг, вважаючи, що необхідно сконцентруватись на основній діяльності та зберегти фінансові ресурси для можливих екстрених ситуацій.

Тетяна Шульга, RED Community:

«Сьогодні багато українських девелоперів працюють в умовах короткострокового планування, оскільки обставини в країні змушують їх вживати тільки найнеобхідніші заходи для виживання. Планувати щось на довгий термін, на пів року або квартал, дуже складно, адже просто не можна передбачити, що буде далі.

Попри це, деякі девелопери все ж мають план на рік та більше, бо всі розуміють, що війна закінчиться, а далі буде робота, тому дуже активно підтримують власну комунікацію. А деякі, хоч і маленькими темпами, але продовжують будувати. До довгострокових планувальників також можна віднести девелоперів, які почали розвивати проєкти в Європі, для них є у цьому сенс, адже там робота йде і на сьогоднішній час. 

Загалом, круто, що в Україні багато хто просто не зупиняється. Так, вони зменшили темпи, але продовжують триматися на своєму місці, підтримувати  контакт з інвесторами, з покупцями, помаленьку будувати, планувати — ось за такими після перемоги точно буде успіх».

Заглянемо тепер у майбутнє.

Дійсно, війна закінчиться, бізнес стане вільним у своїх діях. І тут постає питання: хто буде більш підготовлений до життя та роботи одразу? 

Ті, хто поставив на паузу стратегію, маркетинг і комунікацію, і має заново будувати все, щоб нагадати про себе? Чи ті, хто вже зараз намагається думати у довгостроковій перспективі та підходить до планування стратегічно, щоб бути готовим до майбутнього у всеозброєнні?

Своїм баченням на те, що відбувається, поділився Андрія Франчук, керівний партнер агентства Brain Tank:

«Маркетинг може дати значні переваги в майбутньому, особливо в період кризи. Прикладом успішної стратегії можна назвати «Гефест» — одеський девелопер, який під час війни вирішив оновити власну айдентику. Дивно, але хід правильний.

Треба сказати, що тут не тільки про новий вигляд бренду, тут про глибоке переосмислення та нове позиціювання. Для цього ми дослідили Гефеста як героя, і виявилося, що він — сильний, впевнений, розважливий, організований, ефективний, стриманий та проникливий. Він уважний до деталей і залишає після себе відчуття порядку, тобто він… «Мрійник». 

Для відпрацювання емоційної зв'язки, яка є важливим елементом у відносинах зі споживачем,  ми завітали до Греції — спадщини Гефеста, і знайшли емоцію там.  Далі фундаментальні інновації ми поєднали з мінімалізмом, особливо приділивши увагу греко-українському стилю бренду.

Так оновлена айдентика мала вирішувати кілька завдань: бути актуальною на цей час та зберегти актуальність трендів протягом наступних 5 років; об'єднати в собі традиції Греції та України; легко відтворюватися на різних рекламних об'єктах». 

Кожен бренд має слідкувати за своєю актуальністю та відповідності часу. Гефест ріс,  ставав більш сучасним, технологічним, і настав час відобразити це і в візуальній ідентифікації. Тому час війни став часом ще великого оновлення бренду.

Так, з новою айдентикою, Гефест вирішив для себе ще додаткові завдання:

  1. Став сучаснішим, девелопер показує бажання не стояти на місці, а рухатися, навіть у візуальних проявах бренду;
  2. Показав свою віру у перемогу;
  3. Продемонстрував далекоглядне мислення й готовність планувати достроково;
  4. ЦА бачить, що Гефесту важливо бути тут і зараз. Він не зупиняється, він досліджує та вдосконалюється, він продовжує працювати, а отже, це компанія, якій варто довіряти;
  5. Перевага: у майбутнє девелопер зайде відразу оновленим та зрозумілим для бізнесу, який прокинеться після війни.

Висновок:

Як би нелогічно для багатьох не виглядало оновлення айдентики девелопера під час війни — це гарне рішення для тих, хто мислить стратегічно та думає про майбутнє. Можна вибрати «завмерти» разом із ринком. А можна йти оновлюватися, планувати, «ремонтувати тріщини» та бути готовим, коли настане час, з новими силами повертатися до роботи без додаткових питань. 

Команда