Зберігай спокій та продовжуй діяти: гігієна маркетолога на всі часи

 • Дата
 • Категорії
  тренди

Евгеній Миронюк, стратегічний директор, та Андрій Франчук, креативний директор Brain Tank, про те, що робити маркетологу в умовах кризи.

В 1939 році, коли загроза націонал-соціалізму ще не була проявлена повністю, а броненосець «Шлезвіг-Гольштейн» тільки-тільки відкрив вогонь по польських укріпленнях на Вестерплатте, Міністерство інформації Великобританії мільйонним тиражем віддрукувало на плакатах меседж «Зберігай спокій і продовжуй діяти» (Keep Calm and Carry On). Її Величність англійська Корона як ніхто на світі розуміла, що збій у власному мисленні небезпечніше будь-яких зовнішній умов.

Сьогодні невизначеність, помножена на високошвидкісні канали її доставки, породжує безпрецедентний перекіс звичного світу. Саме час звернутися до гігієни думки того ремесла, яким зайняті маркетологи. Адже саме вони формують інформаційне поле з максимальним медіа-тиском.

Ще раз: спокій та дія!

«Світ не буде колишнім», — чути від людей, чия сила передбачення смішить природу багато тисячоліть. «Зберігайте спокій і продовжуйте діяти», — наша їм відповідь.

Кожен повинен займатися тим, у чому він професіонал. Так маркетолог повинен зберігати спокій в координації «невидимої руки» ринків: харчування інших професіоналів, доставки їх до місця виконання своїх обов'язків, підтримці законності і порядку, та інших, з якими він має експертизу працювати.

 • Так ЩО ж продовжувати робити, якщо [будь-яка панічна страшилка]?
 • Те, що повинен робити маркетолог.
 1. Уточни, що робити з руками і куди краще дихати у професіоналів медицини:
  www.moz.gov.ua
 2. Подивися, що роблять твої колеги у світі:
  www.adweek.com
  www.campaignlive.co.uk
  www.ama.org
 3. Придивися, як діють твої партнери в Україні:
  www.mmr.ua
 4. Проаналізуй і візуалізуй ситуацію:
  www.mindmeister.com
 5. Зв'яжися з кожним своїм клієнтом:
  www.amocrm.ru
 6. З'ясуй, які тривоги ти можеш професійно зняти, і склади дерево:
  www.canva.com/ru_ru/grafiki/derevo-resheniy
 7. Зберігай спокій і продовжуй діяти разом з клієнтами:
  www.worksection.com

Оригінал статті дивись за посиланням.

Команда