Бути чи не бути: лого на футболці

Обговорювали з колегами питання. Одна з фінансових структур, припустімо це банк, звичайний банк, пропонує маркетинговий хід. Для повної картини варто зазначити, що фінансову послугу він виконує на високому рівні, і до неї питань немає. Так ось, ця Компанія пропонує всім постійним клієнтам збирати брелоки й обмінювати їх на цінні призи. Транзакцій проводити потрібно багато і це досить дорого, але як бонус, ви кожного разу отримуєте брелок. Під цінними призами Компанія має на увазі футболку або кепку зі своїм логотипом.

Dolphins

Виникає цілком закономірне питання: наскільки цінним призом для людини, що здійснює безліч фінансових операцій, є нагорода у формі хорошої стильної футболки, але з логотипом бренду? З одного боку, цінний приз викликає бажання його отримати, та й зайвою футболка не буває. З іншого, виникає питання: а куди ж її надіти?

Припустімо, що людина, для якої важлива футболка з логотипом, повинна мати бажання нею скористатися. Навіщо вона може це зробити? Відповідь проста: одягаючи усвідомлено цю футболку, людина хоче підняти свій статус або повідомити про свою соціальну приналежність до певної групи. Заздалегідь заберемо можливість надіти її просто як футболку, тому як при цих умовах маркетинговий розрахунок Компанії від початку програшний.

У разі, коли ви добре знайомі зі співрозмовником, він ваш друг або член родини, напис на вашій футболці ніяким чином не вплине на ваш соціальний статус в очах співрозмовника. Простіше кажучи, він і так знає, що ви — #свійхлопець.

Couple

Ось ми й прийшли до висновків. По-перше, футболка з логотипом працює тільки в малознайомих соціумах, коли з вами знайомляться вперше або давно не бачили, і потрібно перезавантажити ваш соціальний статус.

Висновок другий: якщо ви говорите собі «я просто надів її, та хто її помітить» … Врахуйте, що футболка розміру M приблизно 55 см і займає близько 1/3 вашого тіла. З урахуванням, що співрозмовник витрачає всього 7 секунд на візуальне знайомство з вами, в результаті якого приймає підсвідоме рішення, чи варто з вами говорити і про що, то 2,5 секунди вашої можливості сподобатися, він витратить на бренд. Відповідно, ви повинні бути впевнені, що бренд на 30% розповість про вас краще, ніж ваше обличчя.

Висновок третій: цинічний і складний, але спробуймо. Отже, якщо ви наділи футболку в малознайому компанію, щоб доповнити свій соціальний статус, простіше кажучи легенько «козирнути», то необхідно визначитися, яким чином ви збираєтеся це зробити. Якщо суспільство-компанія +/ - дорівнює вам за статусом, то який на них ефект матиме ваш (відповідно і їх) повсякденний фінансовий бренд?

Фахівці агентства провели мікро-дослідження за участю 10 респондентів, що входять в одну соціальну групу, яке показало, що 8 з 10 опитаних скоріше назвали ставлення або негативним, або нейтральним.

Якщо ви надягнете її в більш низьку по статусу соціальну групу, то всередині цієї групи ви можете отримати соціальне прийняття, і ваш бренд підтвердить статус. Наскільки позитивним або негативним може бути це підтвердження в масі цієї групи, поки відповісти складно. Швидше за все, футболка, заради якої ви повинні були зробити фінансові операції, простіше кажучи, витратити гроші саме з цією компанією, залишиться лежати на полиці або буде надіта в домашніх умовах (тут дивимося пункт 1, з якого зрозуміло, що на близьких людей це не працює).

Критикуючи пропонуй! Ми прийшли до висновку, що ефективніше було віддати цю футболку «чистою», без логотипу.

Такий ось він маркетинг, який змушує нас думати.

Crab

Стаття на Sostav.ua тут (рос.).